Ogłoszenia duszpasterskie, 2 sierpnia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. W toruńskiej Bazylice Katedralnej witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii w XVIII Niedzielę Zwykłą.
 2. Przez cały dzień dzisiejszy ci, którzy nawiedzą kościół parafialny mogą uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Warunki to: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjęcie sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej wraz z modlitwą w intencjach Papieża; ponadto wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 3. Przypominamy, że w kościołach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Prosimy także o zachowywanie między sobą odpowiedniego dystansu.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek wspomnienie św. Jana Vianneya,
  • w czwartek święto Przemienienia Pańskiego,
  • w sobotę wspomnienie św. Dominika.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne sierpnia:
  • w pierwszy czwartek i piątek adoracja o godz. 17.00,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30.
 6. W piątek o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy pierwszopiątkowe.
 7. W przyszłą sobotę o godz. 20.00 w naszej Katedrze kolejny z cyklu koncertów świętojańskich. Wykonawcą będzie pan Giedymin Grubba.
 8. W dniach od 4 do 12 sierpnia już po raz 42-gi odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. W tym roku będzie miała charakter symboliczny: w formie sztafety każdego dnia będzie wędrowała jedna grupa. We wtorek, 4 sierpnia o godz. 6.00 w naszej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona uroczysta Msza św., w której uczestniczyć będą pielgrzymi z Diecezji Toruńskiej i Pelplińskiej wyruszający w tym dniu na pielgrzymkowy szlak.
  Zapisy na tegoroczną sztafetową pielgrzymkę prowadzą parafie: św. Józefa na Bielanach – Grupa Żółta, Chrystusa Króla – Grupa Biała i Matki Bożej Częstochowskiej na Rubinkowie – Grupa Niebieska.
  Jak w minionych latach w Toruniu odbędzie się tzw. Minipielgrzymka, przeznaczona dla tych, którzy nie mogą udać się na Jasną Górę. Tym razem nie będzie jednak tradycyjnego marszu, lecz spotkanie w kościele docelowym. Rozpoczęcie również 4 sierpnia na Mszy św. o godz. 6.00 w naszej Katedrze. Plan Minipielgrzymki znaleźć można w gablocie przed kościołem.
 1. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 2. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Gabrielę Żak-Drążkowską, l. 57. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 3. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Szczególnie pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów odwiedzających Toruń życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!