Ogłoszenia duszpasterskie 2 lutego 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Dzisiejsza niedziela to święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja, czczonego jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 pobłogosławimy świece i udzielmy specjalnego błogosławieństwa.
  • w środę wspomnienie św. Agaty,
  • w czwartek wspomnienie śś. Pawła Miki i Towarzyszy.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne lutego:
  • w pierwszy czwartek adoracja z modlitwą o powołania do służby Bożej prowadzona przez kleryków naszego seminarium o godz. 17.00,  
  • w pierwszy piątek: adoracja o godz. 17.00; Koronka o godz. 17.30,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 4. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca zbierana kolekta przeznaczona będzie na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Katedrze. Już dziś za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. W tym tygodniu są wolne intencje na Msze św. wieczorne. Można je składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w biurze parafialnym.
 6. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 7. Pod duchową opieką ks. Andrzeja, naszego wikariusza, organizowana jest pielgrzymka do Medjugorje. Obędzie się ona w dniach 31 maja – 8 czerwca. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
 8. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Rozalię Szuchmilskąm l. 92. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!