OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 marca 2023

Posted by: KsSzymon
 1. W IV Niedzielę Wielkiego Postu witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży
   i dorosłych po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30.
 3. W tym tygodniu obchodzić będziemy uroczystości:
 4. W poniedziałek św. Józefa,  Oblubieńca NMP
 5. w sobotę Zwiastowanie Pańskie
 6. Jutro na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą, podczas której będziemy prosić o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy. Przewodniczyć jej będzie ks. biskup Wiesław Śmigiel.
 7. Sobotnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także 31 rocznica powstania naszej diecezji toruńskiej oraz nominacji pierwszego jej biskupa – Andrzeja Suskiego. Tego dnia o godz. 18:00 w naszej katedrze będziemy dziękować Bogu i modlić się za naszą diecezję i wszystkich jej wiernych. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. prałat Marek Rumiński. Ten dzień to także Dzień Świętości Życia, zachęcamy więc do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest „w niebezpieczeństwie zagłady”, przez chęć dokonania aborcji. Miliony ludzi na całym świecie tego dnia podejmuje się 9-cio miesięcznej modlitwy dziesiątką różańca za jedno konkretne dziecko, a konkretniej o miłość i odwagę dla jego rodziców, aby pozostawili je przy życiu. Zapraszamy więc, by przemyśleć sobie to zaproszenie do duchowej adopcji. Podczas sobotniej Mszy Świętej, Ci którzy zechcą się podjąć tego dzieła, będą mogli rozpocząć swoją modlitwę. To piękna okazja, by konkretnie wspierać zagrożone poczęte życie ludzkie. Obchodom rocznicy powstania naszej diecezji i Dnia Świętości Życia towarzyszyć będzie wystawa w naszej Katedrze p.t. „Święty Jan Paweł II – Obrońca Życia”.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę przeznaczone na potrzeby toruńskiego seminarium duchownego.
 9. W tym tygodniu mamy wiele wolnych intencji. Zachęcamy do składania. Można to uczynić dziś w zakrystii lub w tygodniu w biurze parafialnym.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii Poprowadzi je dla nas zaprzyjaźniony z naszą parafią O. Mariusz Płuciennik, karmelita. Szczegółowy plan rekolekcji jest do zabrania ze skarbony przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do czynnego udziału w rekolekcjach, by Bóg mógł przychodzić do nas przez głoszone Słowo i sakramenty.
 11. Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, że w sobotę 25 marca 2023 r. o godz. 8.30 w kościele pw. Św. Antoniego w Toruniu, zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa związana z pogrzebem dzieci utraconych.
  Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim od 1 stycznia do 30 czerwca 2022r
 12. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Mirosława Woźnego, z ul. Łaziennej,  l. 61,  Wypraszajmy dla niego radość nieba. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym
się tygodniu. Szczęść Boże!