Ogłoszenia duszpasterskie 19 kwietnia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian pozdrawiając także łączących się z nami duchowo.
 2. W gablocie i na stronie internetowej dostępne są nasze numery telefonów (603-130-626 i 736-671-098).
 3. Dziś jeszcze obowiązuje ograniczenie ilości wiernych do 5 osób podczas jednej Mszy św. Od jutra do kościoła będziemy mogli wpuścić jedną osobę na 15m2. Jako że łączna powierzchnia naszej katedry to ok. 1370 m2. Zatem w naszym kościele będzie mogło przebywać 91 osób. Przypominamy, że w całej liturgii (poza momentem przyjęcia Komunii św.) wierni i służba liturgiczna zobowiązani są do zakrywania nosa i ust!
  Nadal zachęcamy do korzystania z udzielonej przez Księdza Biskupa dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i przeżywania Eucharystii transmitowanych przez radio, telewizję i internet. Z naszego kościoła na profilu facebookowym parafii transmitujemy Mszę św. w każdą niedzielę o godz. 11.00.
 1. Informacje bieżące w związku ze stanem epidemii:
  • w dni powszednie od godz. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu,
  • Biuro Parafialne będzie nieczynne do odwołania. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.   
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w czwartek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski,
  • w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
 3. Jutro przypada 20-sta rocznica ogłoszenia nominacji Księdza Biskupa Józefa Szamockiego, a we wtorek 8-ma rocznica sakry Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. W sobotę natomiast imieniny będzie obchodził Ksiądz Prałat Marek Rumiński, który o godz. 8.00 odprawi Mszę św. dziękczynną. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzach naszej diecezji i o Księdzu Proboszczu.
 4. W sobotę po Mszy św. porannej wymiana tajemnic wspólnoty Żywego Różańca.
 5. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.30 sprawowana będzie po łacinie.
 7. Informujemy, że po konsultacjach. z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych tegoroczną uroczystość przekładamy na maj przyszłego roku.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 9. Bardzo prosimy o śledzenie na bieżąco naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Tam znaleźć można aktualne informacje dotyczące życia duszpasterskiego naszej parafii.
 10. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszym kościele śp. Irenę Wiśniewską-Skalińską, l. 79. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 11. Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice przekazujemy serdeczne życzenia. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy świętowaniu w naszych domach. Szczęść Boże!