OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 GRUDNIA 2021

Posted by: KsSzymon
 1. W czwartą niedzielę Adwentu witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości
  w Bazylice Katedralnej.
 2. W ostatnim tygodniu adwentu zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Codziennie o 6:45. Roraty dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 18:00
 3. Przygotowując się do świąt nie zapomnijmy o tym co najważniejsze: o pojednaniu się z Bogiem w sakramencie pokuty. W tym tygodniu spowiadać będziemy tradycyjnie
  15 minut przed każdą Mszą św.
 4. Piątek to dzień wigilii świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że tego dnia zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nie będzie Mszy św.
  o godz. 18.00! Nieczynne będzie także Biuro Parafialne.

5. 24 grudnia to także dzień urodzin Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczorna wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Niech będzie to uroczystość religijna przeżywana w duchu radości z Narodzin Zbawiciela.. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas, którą nabyć można w kiosku. O godz. 22.00, z myślą o rodzinach z dziećmi i osobach starszych, sprawować będziemy Mszę św. wigilijną. Przed północą zabrzmi dzwon Tuba Dei oraz nastąpi liturgiczne pożegnanie Adwentu. O północy na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia zostanie odprawiona Pasterka, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.

7. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.

 1. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji podczas wszystkich Mszy św. nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Jest to ostatnia Msza niedzielna tego miesiąca, dlatego będzie odprawiona w języku łacińskim.
 2. Dziękujemy za zainteresowanie się akcją „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do pomocy potrzebującym matkom i składanie pod choinkę, która znajduje się z tyłu kościoła, potrzebnych artykułów. Lista potrzeb znajduje się na bombkach zawieszonych na choince. Akcja trwa do 6 stycznia.
 3. Z racji pandemii kolęda w naszej parafii przebiegać będzie następująco. Będziemy przechodzić obok waszych mieszkań i błogosławić je „z progu”, nie wchodząc do środka. Jeśli ktoś chce przyjąć wizytę duszpasterską tradycyjnie, prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii lub biurze parafialnym. Plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę.
 4. Tygodnika „Niedziela”, nabyć można przed kościołem
  i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 5. Od Mszy Świętej wigilijnej będzie można nabyć parafialną gazetkę „Wiadomości Kościelne”. Zawarte są w niej m.in. artykuły z wieloma zdjęciami z życia naszej parafii, życzenia ks. proboszcza, plan celebracji w okresie Bożego Narodzenia i harmonogram kolęd. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów druku (koszt jednego egzemplarza to 4,50 zł).
 6. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Marię Kocińską i Barbarę Wróbel. Pomódlmy się o dla nich o miłosierdzie Boże. Dobry Jezu…
 7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!