OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 GRUDNIA 2022

Posted by: KsSzymon
 1. W czwartą niedzielę Adwentu witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości
  w Bazylice Katedralnej.
 2. Zapraszamy na ostatni tydzień przygotowań do Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 6.45.
 3. Sobota  to dzień wigilii świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że tego dnia zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nie będzie Mszy św.  o godz. 18.00 24 grudnia to także dzień urodzin Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczorna wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Niech będzie to uroczystość religijna przeżywana w duchu pięknej, polskiej tradycji. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej wigilijnego opłatka, odczytania fragmentu Pisma Świętego i płonącej świecy Caritas, którą nabyć można w kiosku.
 • O godz. 22.00, z myślą o rodzinach z dziećmi i osobach starszych, sprawować będziemy Mszę św. wigilijną. Przed północą zabrzmi dzwon Tuba Dei oraz nastąpi liturgiczne pożegnanie Adwentu. O północy na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia zostanie odprawiona Pasterka, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na XVIII Rodzinny Wieczór Kolęd. Odbędzie się ono w  pięknej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu w poniedziałek 26.12 o godz. 16:00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich i prosimy zarezerwować sobie czas do wspólnego kolędowania wraz z Księdzem Biskupem i władzami naszego miasta. Śpie uświetni i poprowadzi Schola Cathedralis Thoruniensis pod dyrekcją pana Dawida Wesołowskiego. Wstęp bezpłatny.
 • Rozprowadzamy od dziś „Wiadomości Kościelne”, w których znaleźć można kalendarium minionego roku, artykuły z wieloma zdjęciami oraz plan celebracji
  w okresie Bożego Narodzenia i harmonogram kolęd, które rozpoczniemy 2-go stycznia. Składane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów druku (koszt jednego egzemplarza
  to 5,50 zł).
 • Do Piwnicy zapraszamy na spotkania:
 • W poniedziałek o 18:45 ostatnia adwentowa skrutacja – modlitewne spotkanie
  z Pismem Świętym
 • Codziennie o godz. 19:00 adwentowe włóczykije
 • W tym tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej ś.p Zofię Meyza lat 80
  z ul. Bankowej, oraz Nelę Dudrę, lat 85 z ul. Rybaki. Pomódlmy się o spokój ich duszy Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu.
  Nie traćmy głowy z powodu nadchodzących Świąt! Szczęść Boże!