OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 czerwca 2023

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XI Niedziela Zwykła. Witamy w naszej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. W przyszłą sobotę na godz. 20.00 zapraszamy na koncert finałowy w ramach Świętojańskich Koncertów Organowych im. Mariana Dorawy organizowanego przez naszą parafię. Wykonawcą będzie p. dr hab. Henryk Jan Botor, wykładowca Akademii Muzycznej w Krakowie, słynny kompozytor, organista
  i improwizator. Jego utwory wykonywane były na Mszach Papieskich
  w Watykanie.
 3. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe. W przyszłą sobotę z racji uroczystości odpustowej nabożeństwo o godz. 17:00
 4. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  to święto patronalne naszej parafii, kościoła katedralnego, kapituły i miasta.

O godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo czerwcowe. O godz. 18.00 suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.

 • W sobotę podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.00 czytać będziemy wypominki roczne za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
 • Przyszła niedziela to ostatnia niedziela czerwca. Z tej racji Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.
 • Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 • Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!