Ogłoszenia duszpasterskie – 16. 05. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
  1. Przeżywając uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i drogich nam Parafian.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ramach przygotowań do tej uroczystości każdego dnia odmawiamy nowennę  do Ducha Świętego połączoną z nabożeństwem majowym.  
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  4. We wtorek 18 maja rozpoczniemy w naszej parafii zapowiadaną peregrynację obrazu św. Rodziny. Szczegółowy program wydrukowany został na kartkach, które wyłożone są przy wyjściu z Katedry. Program dostępny jest także na stronie internetowej naszej parafii i w gablotach. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym pięknym wydarzeniu.
  5. Dziś po Mszach św. w kiosku przy wyjściu z Katedry można nabyć obrazki św. Rodziny. Małe w cenie 2 zł, średnie 6 zł, a średnie w ramce 20 zł. Obrazki zostaną poświęcone przez ks. Biskupa na zakończenie Mszy św. 
  6. Informujemy, że w czwartek od godz. 7.00 do 14.30 przy naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można składować przy bramie. Fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie z pozyskanych funduszy wspiera misje w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.
  7. W przyszłą niedzielę, 23 maja nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, tylko o godz. 13.00. Ta Msza św., której przewodniczyć będzie ks. Biskup Wiesław Śmigiel będzie transmitowana przez TV Polonia.
  8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
  9. Pożegnaliśmy w minionym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Wiesława Witkowskiego l. 62. Wypraszajmy dla niego radość nieba. Wieczny odpoczynek…
  10. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!