Ogłoszenia duszpasterskie 15 marca 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Słowo Biskupa Toruńskiego w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.
 2. Dekret Księdza Biskupa Wiesława z czwartku i wskazania Rady Stałej KEP znaleźć można w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
 3. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian przeżywających w naszej toruńskiej Katedrze Mszę św. w III Niedzielę Wielkiego Postu. Przyłączamy się do prośby polskich biskupów, by korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., zapewniając jednocześnie, że pozostajemy do dyspozycji naszych Parafian, zwłaszcza osób chorych i starszych.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy św. transmitowanej przez radio, telewizję i internet. Niektóre z nich to: dziś o godz. 7.00 i 11.00 w TVP1, o 9.00 w Programie Pierwszym Polskiego Radia, o 9.30 w Telewizji TRWAM i o 13.00 w TVP Polonia.
  Od poniedziałku do przyszłej niedzieli o godz. 7.00 transmitowana będzie w TVP1 Msza św. z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  Od jutra do piątku o godz. 20.00 transmisja Mszy św. z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii w TVP3, na kanale YouToube oraz na stronach internetowych: www.jasnagora.pl i www. episkopat.pl.
 1. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że w naszej wspólnocie parafialnej:
  • Msze św. sprawujemy bez żadnych zmian,
  • nabożeństwa pasyjne: w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00, a w piątek tylko jedna Droga Krzyżowa po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.30,
  • odwołujemy wszystkie spotkania formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do Bierzmowania oraz zbiórki dla LSO i próby scholi,
  • codziennie od godz. 17.00 jest możliwość adoracji Najśw. Sakramentu.
 2. W trudnych chwilach walki z koronawirusem nie myślmy tylko o sobie. Wszyscy, u których ryzyko zarażenia jest duże i bardzo się go obawiają, prosimy o pozostanie w domach. A o pomoc niech poproszą rodzinę lub sąsiadów! Ci, którzy bliskich i sąsiadów nie mają albo ciężko na nich liczyć mogą skorzystać z wsparcia naszej parafialnej grupy charytatywnej. Potrzebujących z naszej parafii prosimy o kontakt pod numerem 603-130-626. Ktoś z naszych wolontariuszy zapuka do drzwi osoby zgłaszającej potrzebę, weźmie od seniora listę potrzebnych produktów oraz pieniądze i zrobi zakupy. Potem je dostarczy i rozliczy się z wydanych środków. Aby uniknąć oszustw każdy wolontariusz będzie miał przy sobie identyfikator z pieczątką parafii i podpisem Księdza Proboszcza.
 1. Kartki do spowiedzi wielkanocnej wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 3. Pamiętamy w modlitwie o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!