Ogłoszenia duszpasterskie 14.01.2024

Posted by: KsSzymon
 1. W II niedzielę zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół. Dziękujemy Wam za dar wspólnej modlitwy.
 2. W tym tygodniu  trwać będzie w kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się  w środę o godz. 17.00 w Centrum Dialogu Społecznego, ul. Łazienna 22.
 3. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na cele gospodarcze naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne.
 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:
 6. w środę wspomnienie św. Antoniego, opata;
 7. w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa.
 8. W parafii do środy trwają wizyty duszpasterskie, zwane kolędą. Wizyty odbywają się  w tygodniu od godz. 16.00, a dziś o godz. 15.00. Plan kolęd przedstawia się następująco:
 9. Dziś (14.01) – ul. Podmurna, Szczytna
 10. Poniedziałek (15.01) – ul. Kopernika
 11. Wtorek (16.01) – ul. Szeroka
 12. Środa (17.01) – osoby zgłoszone, które nie mogły przyjąć wizyty w dniu odwiedzin na swojej ulicy
 13. Serdecznie zapraszamy na Msze święte za Ojczyznę. Będą one odprawiane
  w Katedrze za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi i św. Andrzeja Boboli w 15 dzień każdego miesiąca o godz. 18.00 (wyjątek w listopadzie – 16.11). Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny i narodu polskiego.
 14. Za tydzień  w niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00  w Piwnicy pod Świętymi Janami spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 15. W przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 16.00 w Piwnicy pod Świętymi Janami odbędzie się spotkanie autorskie z s. Barbarą Rybus – elżbietanką, autorką książki „Dom św. Mikołaja na Syberii, w którym zamieszkała Boża Miłość”. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki z dedykacją autorki.
 16. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem lub w zakrystii.
 17. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!