OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 SIERPNIA 2023

Posted by: KsSzymon
 1. W XIX Niedzielę zwykłą witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii.
 2. Za wygłoszone dziś Słowo Boże i posługę dziękujemy Diakonowi Dawidowi Szczodrowskiemu, który od 01.wrzesnia rozpocznie roczną praktykę diakońską w naszej parafii.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
   w poniedziałek święto św. Maksymiliana Marii Kolbego a wieczorna Eucharystia będzie sprawowana z uroczystości Wniebowzięcia NMP
   w czwartek wspomnienie św. Jacka
 4. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP., zwaną w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Zielnej. Zachęcamy więc do przyniesienia ze sobą ziół, owoców, warzyw, kwiatów. Będziemy je błogosławić na każdej Eucharystii sprawowanej w porządku niedzielnym.
 5. W piątek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. W poniedziałek przypada rocznica prekonizacji Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego. Pamiętajmy w modlitwie o pierwszym biskupie toruńskim.
 7. W niedzielę 20 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii Pana Marka Kędziorka, świeckiego promotora kultu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki , który poprzez słowo świadectwa pod koniec każdej mszy św. przybliży nam osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Od soboty i przez całą niedziele będzie można obejrzeć w naszej katedrze przejmującą wystawę o ks. Jerzym. Będzie można także nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem Jego kazań i inne materiały z Nim związane.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Urlopowiczom życzymy udanego i radosnego wypoczynku. A solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!