Ogłoszenia duszpasterskie 12 stycznia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół. Dziś niedzielę Chrztu Pańskiego kończąca liturgiczny okres Bożego Narodzenia. My przedłużamy okres śpiewania kolęd i pozostawiamy w kościele szopkę do święta Ofiarowania Pańskiego.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę przeznaczoną na cele gospodarcze naszej parafii.
 3. W kalendarzu liturgicznym w piątek przeżywać będziemy wspomnienie św. Antoniego, opata.
 4. W sobotę o godz. 16.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla zostanie odprawiona Msza św. z okazji 100-lecia powrotu Torunia do Polski.
 5. W dniach 18-25 stycznia w Kościele obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszego miasta. Plan nabożeństw wywieszony jest w gablocie.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii zadba Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na toruńskie Seminarium Duchowne.
 8. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Kolędujemy dziś od 15.00 do 20.30, a od poniedziałku do czwartku od 16.00 do 21.00.

Plan kolęd w tym tygodniu przedstawia się następująco:

 • dziś – ul. Kopernika, Fosa Staromiejska, Franciszkańska, Panny Marii,
 • jutro, w poniedziałek – ul. Szczytna i Szewska,
 • we wtorek – ul. Żeglarska,
 • w środę – ul. Podmurna,
 • w czwartek – kolęda dodatkowa dla rodzin, które nie mogły przyjąć wizyty
  w dniu odwiedzin na swojej ulicy. Można się zgłaszać dziś po Mszach św. lub
  w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 1. W imieniu kleryków naszego toruńskiego seminarium zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 stycznia o godz. 17.00 w klubie „Od Nowa”.
 2. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 3. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!