Ogłoszenia duszpasterskie 12 kwietnia 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Życzenia świąteczne Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.
 2. Jako duszpasterze Parafii Katedralnej dołączamy do słów Księdza Biskupa życząc sobie nawzajem doświadczenia radości Zmartwychwstania, pomimo trudnych okoliczności. Wyrażamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się sobą w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przygotowali naszą Katedrę do przeżywania świąt paschalnych, zwłaszcza ks. Andrzejowi Kuleszy za przygotowanie Grobu Pańskiego.
 4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
 5. W gablocie i na stronie internetowej dostępne są nasze numery telefonów (603-130-626 i 736-671-098).
 6. Decyzją Premiera z 9 kwietnia związaną ze stanem epidemii w Polsce podtrzymane zostały obowiązujące ograniczenia. Pomimo najważniejszych dla nas Świąt Wielkanocnych Msze św. możemy sprawować w kościele tylko w obecności 5 osób.
  Zachęcamy zatem do korzystania z udzielonej przez Księdza Biskupa dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i przeżywania Eucharystii transmitowanych przez radio, telewizję i internet. Z naszego kościoła na profilu facebookowym parafii transmitować będziemy Mszę św. dziś i jutro oraz w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 1. Informacje bieżące w związku ze stanem epidemii:
  • jutro Msze św. jak w każdą niedzielę,
  • Msze św. sprawujemy bez żadnych zmian, ale z udziałem tylko 5 osób (pierwszeństwo do uczestnictwa mają ofiarodawcy intencji mszalnej),
  • od wtorku codziennie od godz. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu,
  • Biuro Parafialne będzie nieczynne do odwołania. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 2. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 3. Bardzo prosimy o śledzenie na bieżąco naszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Tam znaleźć można aktualne informacje dotyczące życia duszpasterskiego naszej parafii.
 4. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszym kościele śp. Stanisławę Wyszyńską, l. 80. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 5. Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice przekazujemy serdeczne życzenia. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy świętowaniu w naszych domach. Szczęść Boże!