Ogłoszenia duszpasterskie 10 maja 2020

Posted by: KsSzymon
 1. Przeżywając V Niedzielę Wielkanocną witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian oraz pozdrawiamy wszystkich łączących się z nami duchowo.
 2. Nadal można korzystać z dyspensy Księdza Biskupa od udziału w niedzielnej Eucharystii. Dla pozostających w domach transmitujemy na naszym parafialnym profilu facebookowym w każdą niedzielę Mszę św. o godz. 11.00.
  W naszym kościele może przebywać 91 osób. Uczestniczący w liturgii (poza chwilą przyjęcia Komunii św.) wierni zobowiązani są do zakrywania nosa i ust!
  Dziękujemy wszystkim za ofiary składane na dzieła katedralne i parafialne przesyłane także na konto parafialne.
  Biuro Parafialne pozostaje nieczynne do odwołania, a we wszystkich ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny (603-130-626 i 736-671-098).
 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w czwartek święto św. Macieja Apostoła,  
  • w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 3. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka najbliższy czwartek ma być dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę.
 4. W związku z przypadającą na 18 maja br. 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego, Urząd Marszałkowski planuje organizację szeregu wydarzeń, chcąc w ten sposób godnie uczcić tę ważną rocznicę. Jednym z nich będzie uroczysta Msza św. o godz. 12.00 w naszej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Na jej rozpoczęcie zabrzmi dzwon „Tuba Dei”.
  Wyrazem łączności całego narodu w dziękczynieniu za dar życia św. Jana Pawła II niech będą wizerunki Papieża umieszczone w oknach domów i mieszkań parafian od czwartku, 14 maja do poniedziałku, 18 maja oraz flagi papieskie i narodowe zawieszone na domach wiernych, kościołach i innych budynkach parafialnych.
 1. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 2. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Halinę Więcławską, l. 84 i Leokadię Gajkowską, l. 94. Prośmy dla nich o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 3. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!