OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 stycznia 2023

Posted by: KsSzymon
 1. W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku witamy
  w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół. Życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam błogosławi i udziela swej mocy w nowym 2023 roku. Szczęść Boże.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy: we wtorek – śś. Bazylego Wielkiego
  i Grzegorza z Nazjanzu, w piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego, a w przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego.
 3. W uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli, zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. będziemy sprawować
  w porządku niedzielnym. O godz. 11:00 Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ks. Biskup Wiesław. Po tej Mszy spod pomnika Kopernika wyruszy Orszak Trzech Króli. Przejdziemy na Rynek Nowomiejski gdzie odbędzie się koncert. Zapraszamy wszystkich do radosnego przeżywania tej uroczystości.

Na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Boga do naszego życia.

W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kolektę przeznaczymy na cele misyjne.

 • W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne stycznia:
  • w pierwszy czwartek: adoracja z modlitwą o powołania kapłańskie o godz. 17.00,
  • w pierwszy piątek: adoracja od godz. 17.00; Koronka o godz. 17.30,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00,
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek od godz. 9.00.
 • Od jutra rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Niech obecność kapłana
  w Waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w Waszych intencjach. Prosimy o przygotowanie krzyża, świec i wody święconej. Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałki i czwartki w godzinach przedpołudniowych. Ofiary zebrane podczas kolęd przeznaczamy na utrzymanie naszej parafii. Cały plan kolęd zamieszczony jest gablocie, na stronie internetowej i w naszych „Wiadomościach Kościelnych”, a w tym tygodniu przedstawia się następująco:
 • Przypadająca za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Ofiarodawcom i dobroczyńcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Zachęcamy do ofiarowywania Mszy św. za żyjących i zmarłych. Można to uczynić dziś
  po Mszach św. lub w tygodniu w godzinach pracy Biura Parafialnego.
 • Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 • W poniedziałek o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w pierwszą rocznicę śmierci Pani Krystyna Szalewskiej-Gałdyńskiej. Natomiast we wtorek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji śp. Ks. Prałata Zdzisława Wyrowińskiego w 17 rocznicę śmierci. Zapraszamy do modlitwy o łaskę nieba dla tych bliskich nam zmarłych.
 • W sobotę, 7 stycznia o godzinie 16:30 w Kościele Świętego Ducha u Ojców Jezuitów w Toruniu odbędzie się uroczysty koncert kolęd „Cicha Noc”. Usłyszymy najbardziej znane kolędy w opracowaniu na chór i orkiestrę smyczkową Macieja Małeckiego. Wykonawcami koncertu będą toruński chór Astrolabium, orkiestra Capella Bydgostiensis oraz organista Paweł Głowiński. Całością zadyryguje Kinga Litowska. Wstęp na koncert jest bezpłatny!
 • W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Tomczyk, lat 91, zamieszkałą przy ul. Kujota. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…