Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023

Posted by: KsSzymon
 1. Świętując XXII Niedzielę Zwykłą serdecznie witamy i pozdrawiamy w toruńskiej Katedrze przybyłych Gości, Przyjaciół i Parafian, dziękując za dar wspólnej modlitwy.
 2. Witamy w naszej wspólnocie nowego wikariusza księdza Marcina Furmana, który od 28 sierpnia rozpoczął posługę w naszej parafii oraz witamy diakona Dawida Szczodrowskiego, który od 1 września odbywa swoją praktykę duszpasterską, przygotowując się do święceń kapłańskich. Życzymy im Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy w piątek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W poniedziałek na Mszy Świętej o godz. 8:00 będziemy modlić się w intencji zmarłych w miesiącu sierpniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek  miesiąca. Od godz. 17:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi.
 6. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania dla scholii parafialnej. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 9:00 w Piwnicy pod Świętymi Janami. Serdecznie zapraszamy nowych członków: dzieci, młodzież i dorosłych.
 7. Pierwsza powakacyjna zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w Piwnicy pod Świętymi Janami w sobotę o godz. 11:00. Zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. 
 8. Za tydzień w II niedzielę miesiąca, kolekta tradycyjnie przeznaczona na cele gospodarcze naszej parafii.
 9. Dziś po Mszy świętej w zakrystii i w tygodniu w biurze parafialnym można zapisywać dzieci klas trzecich szkół podstawowych na przygotowania do przyjęcia I Komunii Świętej oraz młodzież klas pierwszych szkół średnich na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z instrukcją Księdza Biskupa przygotowanie do tych sakramentów powinno odbywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, gdzie położona jest szkoła, do której uczęszcza dziecko.
 10. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Macieja Maciejewskiego, l. 54. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 12. Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkół a przede wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy obfitych Bożych łask w rozpoczynającym się jutro nowym roku szkolnym i katechetycznym.  Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!