Ogłoszenia 30. 05. 2021 r.

Posted by: KsSzymon

 

 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół
  i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii uroczystości Trójcy Świętej.
 2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Odbiór paczek we wtorek  1 czerwca o godz. 16.30 w Piwnicy pod śś. Janami
 3. Zapraszamy do przeżywania dni eucharystycznych czerwca:
  • w pierwszy czwartek adoracja w intencji powołań do służby Bożej o godz. 17.00,
  • w pierwszy piątek adoracja także od godz. 17.00,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30,
  • w pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji ofiarodawców naszej wspólnoty
   i ich rodzin, a wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo lourdzkie z modlitwą różańcową,
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek święto nawiedzenia NMP,
  • w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • w sobotę wspomnienie św. Bonifacego,
 5. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 18.00. Liturgii
  o godz. 9.00 przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Po Mszy św. wyruszy procesja, która przejdzie ulicami Starego Miasta do kościołów stacyjnych, czyli Ducha św, Wniebowzięcia NMP oraz św. Jakuba. Nie będzie ustawianych w tym roku tradycyjnych ołtarzy. Prosimy wiernych uczestniczących w procesji o zachowanie obostrzeń salinarnych oraz o udekorowanie swoich okien na trasie przejścia.
 6. Zapraszamy dziś i jutro na nabożeństwa majowe, a od wtorku na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 7. Wczoraj Ksiądz Biskup Senior Andrzej Suski wyświęcił czterech kapłanów dla naszej diecezji, także Księdza Mateusza Architę, odbywającego praktykę duszpasterską w naszej parafii. W poniedziałek o godz. 18.00 Ksiądz Neoprezbiter odprawi Mszę św. i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Niech nasza obecność będzie wyrazem uwielbienia Boga za dar kapłaństwa i wdzięczności za posługę Księdza Mateusza w naszej wspólnocie. Kolekta z tej Mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę diakońską.
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Hannę Ledóchowską-Dziewulską l. 67, śp. Zbigniewa Montowskiego l. 74, śp. Marię Milas, l. 63 oraz śp. Piotra Sadowskiego l. 64.  Prośmy dla nich o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 10. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.