Ogłoszenia – 25.04. 2021r.

Posted by: KsSzymon
 1. W IV Niedzielę Wielkanocną, tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół
  i Parafian.
 2. Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy w swoich indywidualnych i wspólnotowych modlitwach o tej intencji.
 3. W czwartek przypada 42-sta rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Józefa Szamockiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy,
  • w sobotę wspomnienie dowolne św. Józefa Rzemieślnika.
 5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30.
 6. W I sobotę miesiąca tradycyjnie o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, natomiast o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes połączone tym razem z nabożeństwem majowym. Podziękowania i prośby do Matki Bożej składać można do stągwi stojącej przed figurą. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa.
 7. Informujemy, że w niedzielę 9 maja o godzinie 11.00 dzieci naszej parafii przystąpią do
  I Komunii Świętej. Z racji obowiązujących obostrzeń sanitarnych Msza św. będzie zarezerwowana tylko dla dzieci i najbliższej rodziny.
 8. Katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek
  o godz. 16.30 w Kościele.  Natomiast w sobotę o godz. 10.30 nauka śpiewu.
 9. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza do wspólnego czytania i rozważania Słowa Bożego, dzielenia się świadectwem życia Słowem Bożym oraz wspólnej modlitwy w każdy poniedziałek o godz. 17.00 do piwnicy pod św. Janami.
 10.  Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jacka Olkowskiego, l. 56 i śp. Andrzeja Stolarczyka, l. 44. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12.  Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!