Ogłoszenia 21. 02. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Witamy Gości, Przyjaciół i Parafian naszej Bazyliki Katedralnej. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego przeżycia tego czasu. Taką okazję dają nam umartwienia, wyrzeczenia i dobre postanowienia.
 2. W tym tygodniu w kalendarzy liturgicznym wspominamy:
 • w poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła
 • we wtorek wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego
 • w środę wspomnienie św. Polikarpa
 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: o godz. 17.15 dla dzieci w piwnicy pod św. Janami, a po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30,dla dorosłych i młodzieży,
  • Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym
   w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.
 2. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się czas Komunii św. wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Św. Przypominamy o przykazaniach kościelnych mówiących o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Karteczki do spowiedzi wielkanocnej można będzie od przyszłej niedzieli odbierać w zakrystii i biurze parafialnym.
 3. W sobotę o godz. 17.45 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Msza św. wieczorna sprawowana będzie w ich intencji.
 4. Dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka ofiar do puszek dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Pamiętajmy, że w czasie Wielkiego Postu Kościół szczególnie zachęca do jałmużny i dzieł miłosierdzia. Wydawanie paczek odbędzie się 1 marca  o godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 5. Przyszła, druga niedziela Wielkiego Postu, to tzw. niedziela Ad gentes. Będziemy modlić się w intencjach misyjnych. Ofiary, które zbierane będą do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone zostaną na misyjne dzieła Kościoła.
 6. Przy wyjściu z Katedry wyłożone są Zdrapki Wielkopostne, które mogą pomóc nam lepiej i owocniej przeżyć czas Wielkiego Postu.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jak zawsze polecamy najnowszy numer Niedzieli, którą można nabyć przed kościołem bądź w zakrystii.
 8. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!