Ogłoszenia – 17. 01. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. W II Niedzielę Zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół.
 2. Od 18 do 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę, które przekażemy na potrzeby toruńskiego Seminarium Duchownego.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara
  • w czwartek wspomnienie św. Agnieszki,
 5. Przypominamy, że w tym roku wizyty duszpasterskie, zwane kolędą z racji pandemii odbędą się w formie osobistych zaproszeń. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby przyjąć kapłana z błogosławieństwem prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, w biurze parafialnym, telefonicznie pod numerem 603-130-626 bądź drogą e-mailową  na stronie parafia@katedrajanow.pl Wizyty te będą trwały od stycznia do maja po uprzednim uzgodnieniu odwiedzin z duszpasterzami. Prosimy także, aby poinformować sąsiadów albo wspólnie zaplanować kolędę.
 6. W piątek tradycyjnie zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronkę Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 7. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 8. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji. Jest to ogólnopolska akcja prowadzona przez Caritas Polska. 
 9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Bernadetę Swobodzińską. l. 70. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…
 10. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Babciom i Dziadkom oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!