Niedziela Zesłania Duch Świętego – Ogłoszenia 23. 05. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dzisiejszej Mszy św. o godz. 13.00 przewodniczyć będzie ks. Bp. Wiesław Śmigiel. Ta Msza św. transmitowana będzie przez TV Polonia.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i godne przyjęcie obrazu Świętej Rodziny.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
  • w środę wspomnienie św. Filipa Nereusza,
  • w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej,
 6. W sobotę o godz. 10.00 w naszej Katedrze Ksiądz Biskup Senior Andrzej Suski udzieli święceń prezbiteratu czterem diakonom. Pamiętajmy o nich w naszych  modlitwach.
 7. Także w sobotę o godz. 17.45 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 8. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona w języku łacińskim. Także za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać! Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 1 czerwca od godz. 16.30 w Piwnicy pod śś. Janami.
 1. W miesiącu maju wielu kapłanów przeżywa swoje rocznice święceń. W czwartek 27 maja swoją 37 kolejną rocznicę obchodzić będzie ks. prał. Marek Rumiński, nasz proboszcz. Tego dnia również ks. bp Józef Szamocki obchodzi rocznicę swojej sakry biskupiej, a w sobotę swoją rocznicę świeceń kapłańskich obchodzi Biskup Toruński Wiesław Śmigiel. Pamiętajmy o Jubilatach w naszych modlitwach.
 2. Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii przekazała nam bezpłatne broszury pt. „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Gdy dziecko pyta o seks”, które mają pomoc rodzicom w wychowywaniu ich dzieci.  Broszury są wyłożone przy wyjściu z Katedry.
 3. Tygodnik „Niedziela” nabyć można (przed kościołem i) w zakrystii.
 4. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej świątyni śp. Teresę Grabowska, l. 94
  i śp. Mirosława Zadka, l. 62. Prośmy dla nich o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 5. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu.