Msza św. dziękczynna za święcenia biskupie abp. Tymona Chmieleckiego

Posted by: KsSzymon

Pochodzący z Torunia ks. prał. Tymon Tytus Chmielecki został decyzją Ojca Świętego Franciszka mianowany nuncjuszem apostolskim w Gwinei i Mali oraz wyniesiony do godności arcybiskupa tytularnego Tre Taverne.

Uroczystości święceń miały miejsce 13 maja w Watykanie.

Mszę św. dziękczynną Arcybiskup będzie sprawował 1 czerwca o godz. 17.00 w toruńskiej katedrze.

 

Na uroczystość zaprasza bp Wiesław Śmigiel:

Drodzy duchowni, osoby konsekrowane i wierni świeccy!
Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, 13 maja 2019 r., w Bazylice św. Piotra w Watykanie ks. prał. Tymon Tytus Chmielecki, kapłan diecezji toruńskiej, przyjął święcenia biskupie. Dla diecezji toruńskiej to radość, ale też wezwanie do modlitwy w intencji misji dyplomatycznej Księdza Arcybiskupa. Przed podjęciem służby jako nuncjusz apostolski w Gwinei i Mali, abp Tymon Tytus Chmielecki, będzie sprawował Mszę Świętą w bazylice katedralnej w Toruniu, w sobotę, 1 czerwca br., o godz. 17.00.

Bardzo serdecznie zapraszam kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich do uczestnictwa w tej uroczystej liturgii. Księdzu Arcybiskupowi, towarzyszyć będzie podczas wspólnej celebracji Eucharystii m.in. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Niech uczestnictwo we Mszy Świętej w bazylice katedralnej będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za Kościół powszechny, a nasza modlitwa stanie się wsparciem dla pochodzącego z Torunia Księdza Arcybiskupa.

bp Wiesław Śmigiel
Biskup Toruński