IV TORUŃSKI MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Posted by: KsSzymon

Dnia 28 października br. odbędzie się IV Toruński Marsz Wszystkich Świętych, którego organizatorami są: Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej, Parafia Katedralna pw. św. Janów w Toruniu, Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu i Parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu. Celem marszu jest przypomnienie o obcowaniu świętych oraz ukazanie, że każdy chrześcijanin może liczyć na wstawiennictwo tych, którzy cieszą się chwałą nieba. 
Tegoroczna edycja Marszu Wszystkich Świętych zapoczątkowuje jego charakter ogólnotoruński. Pragniemy, aby w przyszłej perspektywie trasa marszu prowadziła od parafii do parafii, przez różne części i osiedla naszego miasta. W tym roku rozpoczniemy od parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski (Rubinkowo I – ul. Rydygiera 21), a zakończymy w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Rubinkowo II ul. Niesiołowskiego 21).
Zamysłem organizatorów jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu relikwii świętych i błogosławionych, które na co dzień są czczone w toruńskich parafiach. Dlatego zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby na ten czas zechcieli udostępnić je katechetom. Pragniemy także przekazać, że informacja o Toruńskim Marszu została wysłana do katechetów uczących w szkołach w Toruniu, głównie w szkołach podstawowych. 

Program:
12.00 Zbiórka i prezentacja Świętych i Błogosławionych w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski (przedstawiciele parafii przynoszą relikwie)
12:30 Msza święta 
13:30 Przemarsz do kościoła pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Powitanie, rozstrzygnięcie konkursu na najwierniejsze/najładniejsze przebranie w kategoriach wiekowych.
Koncert.

ORGANIZATORZY:

Parafia katedralna pw. św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty 
Parafia pw. MB Królowej Polski
Parafia pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej