OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 października 2021

Posted by: KsSzymon
 1. Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując wspólne uczestnictwo w Eucharystii. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na dzieła misyjne Kościoła. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary.
 2. Do przyszłej niedzieli zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30.
 1. W ostatnią sobotę miesiąca o godz. 8:00 Msza Święta w intencji ofiarodawców i ich rodzin. Natomiast przed Mszą Świętą wieczorną modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. O 18:00 eucharystia w ich intencji.
 2. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 12:30 zostanie odprawiona w języku łacińskim. Po Mszach zbiórka do puszek dla potrzebujących naszej parafii.
 3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych – tych którzy należą do Chrystusa i przebywają już z Nim w Domu Ojca. Tego dnia Msze św. w Katedrze odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30! Natomiast o godz. 14.00 odprawione zostanie nabożeństwo i Msza św. za zmarłych na cmentarzu św. Jerzego.
  W tę uroczystość zachęceni jesteśmy nie tylko do odwiedzania grobów bliskich, ale zobowiązani do uczestnictwa
  we Mszy świętej.
  Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. W zakrystii i biurze parafialnym można składać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w czwartek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
 5. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  1. we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego
   Schola Cathedralis Thoruniensis,
  1. w czwartek o godz. 14:30 Klub Seniora,
  1. w sobotę po porannej Mszy Świętej spotkanie Róży Różańcowej
  1. w sobotę o godz. 9:30 próba scholii i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I komunii,
  1. w piątek o 19:00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania,
 6. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy
  do lektury!
 7. W tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy ś.p. Klaudię Grajewską. Prośmy Boga o miłosierdzie Boże dla jej duszy. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!