Ogłoszenia duszpasterskie 18. 07. 2021 r.

Posted by: KsSzymon
 1. W XVI Niedzielę Zwykłą witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  1. w czwartek święto św. Marii Magdaleny,
  1. w piątek święto św. Brygidy, Patronki Europy,
  1. w sobotę wspomnienie św. Kingi,
  1. w niedzielę św. Jakuba Starszego Apostoła; to dzień szczególnej modlitwy
   w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym tego dnia św. Krzysztofem.
 3. W środę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Policji z okazji ich święta. Eucharystii będzie przewodniczyć ks. kan. Dariusz Żurański, kapelan Garnizonu Toruń.
 4. W sobotę 24 lipca na godz. 15.00 zapraszamy na koncert pt. „Usłyszeć średniowiecze” podczas, którego solistka Urszula Psujek wykona utwory Hildegardy z Bingen, dwunastowiecznej mistyczki. Wstęp na koncert bezpłatny. Więcej informacji w gablocie.
 5. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona
  w języku łacińskim.
 6. Informujemy także, że w przyszłą niedzielę swoją posługę w naszej parafii kończy ks. Adam Czerwiński, który od sierpnia rozpocznie pracę misyjną na Kubie. Mszę św. dziękczynną za czas swojej posługi wikariuszowskiej w naszej wspólnocie odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 7. Nasz duszpasterz ks. Mateusz Bartkowski w dniach 1-12 sierpnia udaje się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pragnie on modlić się także w waszych intencjach, dlatego na pierwszym stopniu prezbiterium wystawiony jest kosz oraz karteczki na których możecie powierzyć księdzu Mateuszowi szczególne intencje w których ma się on modlić i składać Bogu ofiarę. Intencje można składać do 30 lipca. „Wielka jest moc modlitwy – jest niczym królowa, która ma nieustanny dostęp do Króla i zawsze jest w stanie otrzymać od Niego to, o co prosi” Zachęcamy do składania intencji. 
 8. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Jana Bruź, l. 97. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 10. Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Urlopowiczom życzymy udanego i radosnego wypoczynku. A solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże!