OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 
 

23.05.2010 r.

 

1. Dziś XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Serdecznie witamy i pozdrawiamy gości, parafian i przyjaciół bazyliki katedralnej.
2. W kalendarzu liturgicznym w środę wspomnienie bł Bronisławy, dziewicy; w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
3. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, natomiast w sobotę o godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP.
4. Z dniem 1 września ks. biskup Andrzej Suski skierował na roczną praktykę w naszej parafii diakona Artura Stachowskiego. Serdecznie witamy już dziś w naszej wspólnocie i życzymy wielu łask Bożych i radości z wykonywanych posług duszpasterskich.
5. W przyszła niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. dla dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, podczas której poświęcimy tornistry pierwszoklasistów.
6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.
7. W Pierwszy Czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań.
8. W sobotę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. za wszystkich ofiarodawców i ich rodziny.
9. Również w sobotę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie członkinie Koła Żywego Różańca.
10. W sobotę odwiedzimy osoby chore i starsze z posługą sakramentalną w godz. porannych. Prosimy jednocześnie o zgłaszanie w biurze parafialnym nowych chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, a których księża chętnie odwiedzą z posługą sakramentalną w ich domach.
11. Od nowego roku szkolnego będziemy w salce katechetycznej prowadzili katechezę przygotowująca dzieci klas drugich, które należą do naszej parafii, do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Zapisy dzieci, w czasie spotkania organizacyjnego dla rodziców, które odbędzie się w czwartek, 2 września, o godz. 19.00 w salce katechetycznej przy ulicy Kopernika.
12. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii, uczęszczających do klas III gimnazjum odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce przy ul. Kopernika 6.
13. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów oraz kandydatów chętnych do służenia przy ołtarzu Chrystusa.
14. Pierwsza Sobota miesiąca jest w naszej parafii poświęcona Papieżowi Janowi Pawłowi II. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar Jana Pawła II z prośbą o jego rychłą beatyfikację i kanonizację. Po Mszy Św. przejście pod pomnik papieża, wspólna modlitwa oraz Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
15. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na przybory szkolne dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Można składać także dary materialne do kosza. Jutro, 30 sierpnia, od godz. 16.00 do 17.00 w salce przy ul Kopernika prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na konkretne przybory szkolne. Ich wydawanie będzie miało miejsce 6 września od 16.00 do 17.00 przy ul. Kopernika 6.
16. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik "Niedziela". 
   
     
     
 

© Copyright Marek Gaca 2003-2009. Wszelkie prawa zastrzeżone. 
Uwagi dotyczące działania strony prosimy kierować do
Webmastera
Strony zoptymalizowane dla rozdzielczości 800 x 600