Ogłoszenia parafialne 30 września 2018

Posted by: KsSzymon
 1. W XXVI Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek, 2 października o godz. 16.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, w którym chętniej do rąk bierzemy różańce, by na modlitwie wypraszać wstawiennictwa Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy z dorosłymi i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00.
  W poniedziałki w różańcu obowiązkowo uczestniczą dzieci pierwszokomunijne.
  W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia MB Różańcowej podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom poświęcimy różańce.
 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  • we wtorek wspomnienie śś. Aniołów Stróżów,
  • w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  • w piątek uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej.
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne października:
  • w pierwszy czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołanie kapłańskie i różańcem ok. godz. 17.15 po nabożeństwie dla dzieci,
  • w pierwszy piątek: adoracja od godz. 17.15, a Różaniec o godz. 17.30,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00,
  • w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych ofiarodawców i ich rodzin. Podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa przy ołtarzu św. Jana Pawła II dziękować będziemy za dar Jego życia i pontyfikatu,
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
 3. W czwartek przypada 32-ga rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego oraz rocznica urodzin Księdza Biskupa Józefa Szamockiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach!
 4. W piątek o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel przewodniczyć będzie Eucharystii z okazji Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.
 5. W sobotę zostanie odsłonięty Pomnik Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939. Monument ten powstał, by upamiętnić blisko 30 tyś. naszych rodaków, w tym kobiet i dzieci, którzy zginęli w ramach akcji „odpolszczania” ziem polskich, rozpoczętej po wybuchu II wojny światowej przez lokalne grupy Niemców działających pod nadzorem SS. Do największych zbrodni doszło na terenie przedwojennego województwa pomorskiego, stąd na lokalizację pomnika wybrano Toruń, przedwojenną stolicę Pomorza.
  Uroczystości rozpoczną się w naszej Katedrze o godz. 12.00 Mszą św., której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Następnie w parku przy ul. Uniwersyteckiej o godz. 14.00 odbędzie się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia pomnika.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholki dziecięcej,
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka służby liturgicznej.
 2. Już dziś zapraszamy członków rad parafialnych na pierwsze wakacyjne spotkanie. Odbędzie się ono w czwartek, 11 października o godz. 19.00.
 3. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 4. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Romana Schulza, l. 86. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 5. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!