Ogłoszenia duszpasterskie 9 września 2018

Posted by: KsSzymon
 1. W XXIII Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na kolektę, które tradycyjnie przeznaczamy na cele gospodarcze naszej parafii.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  • w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.
 4. Jutro o godz. 15.00 Mszą św. w naszej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla rozpocznie swoją działalność Diecezjalne Duszpasterstwo Parlamentarzystów i Samorządowców, na którego czele stoi nasz Ksiądz Proboszcz.
 5. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszej parafii tzw. „Wieczystą Adorację”. Jej plan podamy za tydzień.
 6. W zakrystii i w tygodniu w Biurze Parafialnym zapisujemy dzieci i młodzież na przygotowania do I Komunii św. i Bierzmowania. Spotkanie dla młodzieży i ich Rodziców we wtorek, 18 września. Podobne spotkanie dla dzieci i ich Rodziców w poniedziałek, 24 września. Obydwa spotkania rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00.
 7. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną w czasie Eucharystii dbać będzie Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem (608662120).
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 9. Dziś w zakrystii i w tygodniu w Biurze Parafialnym można składać intencje Mszy św., także na Msze św. poranne w tym tygodniu.
 10. Przed kościołem i w zakrystii do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Teresę Lisewską, l. 63. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 12. Przekazujemy obchodzącym imieniny i urodziny oraz inne rocznice najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!