Ogłoszenia duszpasterskie 9 lutego 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W V Niedzielę Zwykłą witamy w Katedrze Parafian, Gości i Przyjaciół dziękując za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę. Przeznaczamy je na cele gospodarcze.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek, wspomnienie NMP z Lourdes,
  • w czwartek święto śś. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
 4. 11 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. modlić się będziemy w intencjach chorych i tych, którzy się nimi opiekują, a po Mszach św. chętni będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego będą miały miejsce w poniedziałek 11 lutego w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Senior Andrzej Suski.
 1. Kolejne z cyklu Naszych spotkań z bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim będzie miało miejsce w środę, 13 lutego, o godz. 18.00 w Centrum Dialogu przy Wyższym Seminarium Duchownym. Tym razem zaproszenie do podzielenia się swoim spotkaniem z Błogosławionym przyjęli Teresa i Antoni Grodziccy oraz karmelitanka bosa s. Joanna Grodzicka OCD.
 2. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • w poniedziałek na godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św.,
  • w piątek na godz. 19.00 kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców,
  • w sobotę na godz. 9.00 scholę,
  • w sobotę na godz. 10.00 Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 3. W przyszłą niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną zadba Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 4. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!