Ogłoszenia duszpasterskie 9 czerwca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dziś Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Szamockiego o godz. 12.30 rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Po zakończeniu Mszy św. (ok. godz. 14.00) przemarsz przez toruńską Starówkę.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na kolektę przeznaczone na dalsze prace remontowo-konserwatorskie w naszej Katedrze.
 4. Codziennie o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa czerwcowe.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła,
  • we wtorek wspomnienie św. Barnaby Apostoła,
  • w środę wspomnienie bł. Antoniego Nowowiejskiego i Towarzyszy,
  • w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala,
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej.
 6. W czwartek przypada 54-ta rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Seniora Andrzej Suskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 7. W sobotę o godz. 9.00 w Piwnicy pod śś. Janami próba scholki.
 8. W sobotę o godz. 10.00 w naszej katedrze Ksiądz Biskup Józef Szamocki udzieli święceń diakonatu ośmiu klerykom toruńskiego seminarium.
 9. W przyszłą niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych organizowaną przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej (608662120).
 10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Już dziś zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatków podczas procesji na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca po Mszy św. wieczornej. Prosimy także o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów, które zostaną wykorzystane podczas procesji ulicami Starówki w dniu uroczystości, a także podczas oktawy w naszej świątyni.
 11. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli zaprasza nauczycieli i wychowawców na ogólnopolską pielgrzymkę do Częstochowy. Odbędzie się ona 2 lipca. Koszt wyjazdu to 60 zł. Program pielgrzymki i nr telefonu organizatora na plakacie w gablocie.
 12. Diakońską posługę w naszej parafii kończy diakon Mateusz Wiśniewski, który 22 czerwca przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy za piękną posługę życząc obfitości Bożych łask i pięknego kapłaństwa. Naszą wdzięczność będziemy wyrażać Księdzu Mateuszowi podczas Mszy św. z błogosławieństwem prymicyjnym, którą odprawi w Katedrze we wtorek, 25 czerwca, o godz. 18.00.
 13. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 14. Obchodzącym urodziny, imieniny i inne rocznice składamy serdeczne życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!