Ogłoszenia duszpasterskie, 8 września 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W XXIII Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na kolektę, które tradycyjnie przeznaczamy na cele gospodarcze naszej parafii.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  • w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. Jutro o godz. 15.00 w naszej Katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji Parlamentarzystów i Samorządowców naszej diecezji. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 5. W najbliższą środę o godz. 18.00 w Książnicy Kopernikańskiej odbędzie się spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowana książka „Opus temporis – aneks. Toruńskiej Katedry historia najnowsza”, która dokumentuje prace konserwatorskie, wykonane w naszej Katedrze w latach 2018-2019. Naszych Parafian, Sympatyków i Przyjaciół zapraszamy do udziału. Wstęp wolny.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii misje ewangelizacyjne. Poprowadzi je dla nas Ksiądz Jan Dobosiewicz, kapłan ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Przy wyjściu z kościoła rozdawane będą ulotki z planem liturgii i spotkań misyjnych.
 7. W zakrystii i w tygodniu w Biurze Parafialnym zapisujemy dzieci i młodzież na przygotowania do I Komunii św. i Bierzmowania. Spotkanie dla młodzieży i ich Rodziców w piątek, 13 września po Mszy św. wieczornej. Podobne spotkanie dla dzieci i ich Rodziców w przyszłą niedzielę, 15 września po Mszy św. o godz. 11.00. Obydwa spotkania odbędą się w Piwnicy pod śś. Janami.
 8. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych. O ich dowóz do Katedry i opiekę medyczną
  w czasie Eucharystii dbać będzie Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem (608662120).
 9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 10. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Błaszczaka, l. 80 i Stanisława Brendę, l. 84. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 12. Przekazujemy obchodzącym imieniny i urodziny oraz inne rocznice najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!