Ogłoszenia duszpasterskie 8 lipca 2018

Posted by: KsSzymon
 1. W XIV Niedzielę Zwykłą witamy Gości, Przyjaciół i Parafian, a odwiedzającym nasze miasto i toruńską Katedrę życzymy pięknego wypoczynku.
 2. Bóg zapłać za ofiary na dzisiejszą kolektę przeznaczone na kontynuowanie prac remontowo-konserwatorskich w naszej świątyni.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w środę święto św. Benedykta, Patrona Europy,
  • w czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
  • w piątek wspomnienie śś. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 4. W sobotę od godz. 9.00 Ks. Andrzej odwiedzi chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.
 5. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, o godz. 12.30 sprawować będziemy Mszę św. z udziałem osób niepełnosprawnych organizowaną przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. Zgłoszenia prosimy kierować pod numerem, który znaleźć można w gablocie przed kościołem (608662120).
 6. W tym i w najbliższych tygodniach są jeszcze wolne intencje (także na Msze św. wieczorne). Można je składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w godzinach pracy Biura Parafialnego.
 7. Tradycyjnie w sierpniu odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. Z Torunia pielgrzymi wyruszą po raz 40-sty w trzech grupach. Zapisy do tzw. Grupy Białej, z którą pielgrzymował będzie Ks. Andrzej, w parafii Chrystusa Króla od 25 lipca lub pod numerem telefonu zamieszczonym na plakacie w gablocie.
 8. Przed kościołem i w zakrystii do nabycia nowy numer „Niedzieli”.
 9. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie śp. Stanisława Czuryło, l. 89, śp. s. (Teresę) Kazimierę Pipowską, l. 95 i śp. Bogumiłę Sobczyńską, l. 66. Prośmy dla nich o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek…
 10. Otaczamy solenizantów i jubilatów gorącą modlitwą, a wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!