Ogłoszenia duszpasterskie 7 stycznia 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół. Dziś niedzielę Chrztu Pańskiego kończąca liturgiczny okres Bożego Narodzenia. My przedłużamy okres śpiewania kolęd i pozostawiamy w kościele szopkę do święta Ofiarowania Pańskiego.
 2. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w pięknej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu na XV Rodzinnym Wieczorze Kolęd, który odbędzie się dziś o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy zarezerwować sobie czas do wspólnego kolędowania wraz z Księdzem Biskupem i władzami naszego miasta. Śpiew uświetni i poprowadzi zespół Schola Cathedralis Thoruniensis. Dla osób starszych, niepełnosprawnych i rodzin z wózkami dziecięcymi dostępna jest winda zaraz za portiernią przy wejściu głównym do Ratusza.
 3. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. na wieczorne Msze św. Można je składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w Biurze Parafialnym.
 4. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Kolędujemy w soboty i niedziele od 15.00 do 20.30, a od poniedziałku do piątku od 16.00 do 21.00. Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałki i czwartki w godz. od 9.00 do 10.00.
  Plan kolęd w tym tygodniu przedstawia się następująco:
 • dziś – Rabiańska i Piekary,
 • w poniedziałek, 8 stycznia – Bankowa, Pl. Rapackiego, Pod Krzywą Wieżą i Różana,
 • we wtorek, 9 stycznia – Panny Marii, Franciszkańska, Chełmińska, Most Pauliński, Szewska i Fosa Staromiejska,  
 • w środę, 10 stycznia – Żeglarska,
 • w czwartek, 11 stycznia – Łazienna,
 • w piątek, 12 stycznia – Podmurna i Szczytna,
 • w sobotę, 13 stycznia – Rynek Staromiejski i Św. Ducha,
 • w niedzielę, 14 stycznia – Kopernika.
 1. Kolęda dodatkowa dla rodzin, które nie mogły przyjąć wizyty w dniu odwiedzin na swojej ulicy odbędzie się we wtorek, 16 stycznia. Można się zgłaszać dziś po Mszach św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 2. Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii. Już dziś składamy za nie serdeczne Bóg zapłać.
 3. Po raz kolejny organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Można go składać na placu przykatedralnym przy bramie na rogu ulic Kopernika i Łaziennej we wtorek po południu i w środę do godz. 13.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
 4. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 5. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.