Ogłoszenia duszpasterskie, 7 kwietnia 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W V Niedzielę Wielkiego Postu witamy serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Katedralną dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii.
 2. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. W zakrystii i biurze parafialnym można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.
 4. Droga Krzyżowa ulicami miasta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla odbędzie się w najbliższy piątek. Początek nabożeństwa o godz. 17.00 w Kościele Garnizonowym, a zakończenie Mszą św. w naszej Katedrze. Z racji Drogi Krzyżowej ulicami miasta nie będzie osobnych nabożeństw w naszym kościele.
 5. Także w przyszły piątek Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Andrzeja na osiedlu Jar rozpocznie się tzw. Rodzinna EDK, której trasa liczy ok. 20 km. Zapraszamy do udziału! Więcej informacji, zasady uczestnictwa i zapisy na stronie internetowej edk.org.pl.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 16.00 Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel udzieli naszej młodzieży i dorosłym kandydatom z diecezji Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin w czwartek o godz. 17.15. Dorośli kandydaci powinni przybyć do Katedry z odpowiednimi dokumentami ze swoich parafii i po odbyciu spowiedzi św. w sobotę o godz. 15.30.
 7. Przyszła niedziela to już ostatnia niedziela w Wielkim Poście, tzw. Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uczestników Mszy św. o godz. 11.00 prosimy o zebranie się przy pomniku św. Jana Pawła II na placu przykatedralnym. Stamtąd wejdziemy do świątyni w uroczystej procesji wspominając uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je dla nas ks. dr Paweł Rochman, wicerektor toruńskiego Seminarium Duchownego. Zarezerwujmy sobie ten czas, aby dobrze przygotować się do obchodów świąt paschalnych. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablotach i na stronie internetowej.
 9. Niedziela Palmowa to także Światowy Dzień Młodzieży. Diecezjalne obchody pod hasłem: „Jesteśmy Bożym teraz” odbędą się z udziałem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla w kościele św. Maksymiliana na III Rubinkowie. Plan całego spotkania zamieszczony jest na plakacie w gablocie przed kościołem.
 10. Ofiary na kolektę zebrane w przyszłą niedzielę tradycyjnie przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii.
 11. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  • w poniedziałek o godz. 17.00 dzieci pierwszokomunijne w kościele,  
  • w sobotę o godz. 9.00 scholę,
  • w sobotę o godz. 10.00 Liturgiczną Służbę Ołtarza – obydwa spotkania w Piwnicy pod śś. Janami.
 12. Zachęcamy do składania intencji Mszy św., także na ten tydzień. Można to uczynić dziś w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 13. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć tygodnik „Niedziela” z diecezjalnym dodatkiem „Głos z Torunia”.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Irenę Wrzesińską, l. 68, śp. Pelagię Kosicką, l. 91 i śp. Urszulę Brun, l. 75.Wypraszajmy dla nich radość nieba. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 15. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!