Ogłoszenia duszpasterskie 6 października 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie XXVII Niedzieli Zwykłej.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej,
  • w środę wspomnienie bł. Jana Łobdowczyka.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy z dorosłymi i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. W piątki w różańcu obowiązkowo uczestniczą dzieci pierwszokomunijne.
 1. Wydział Katechetyczny i Wydział Edukacji Urzędu Miasta zapraszają na III Forum Wychowawców, którego temat brzmi: „Ja i Ty – spotkanie wartości. Porozmawiajmy o wartościach i naszych relacjach”. Odbędzie się ono w najbliższy piątek o godz. 16.30 na Wydziale Teologicznym UMK (przy ul. Gagarina). Plan spotkania znaleźć można na plakacie w gablocie.
 2. W najbliższą sobotę po raz pierwszy w Toruniu organizowany jest tzw. „Męski Różaniec”. To inicjatywa modlitewna, podczas której mężczyźni wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa przeciwko jej Bożemu Macierzyństwu. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w naszej Katedrze o godz. 12.00, a po Eucharystii uczestniczy przejdą na Rynek Staromiejski i tam zostanie odmówiona modlitwa różańcowa.
 3. Także w najbliższą sobotę Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do uczestnictwa w Toruńskiej Strefie Uwielbienia w kościele oo. Jezuitów. Plan znaleźć można na plakacie w gablocie. W adoracji od godz. 18.00 i wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla obowiązkowo uczestniczą kandydaci do Bierzmowania z naszej parafii.
 4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, kolekta gospodarcza. Ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła przez cały dzień zbierane będą ofiary na papieski fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za nie już teraz dziękujemy w imieniu młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości.
 6. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi,
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.
 7. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 8. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Editę Kohlschmidt, l. 86. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 9. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.