Ogłoszenia duszpasterskie 5 maja 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna, którą w Polsce przeżywamy jako Niedzielę Biblijną. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian. Życzmy sobie nawzajem, byśmy jak najczęściej sięgali do Pisma Świętego, karmili się nim i na co dzień postępowali według jego wskazań.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek święto śś. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego,
  • w środę uroczystość św. Stanisława, głównego Patrona Polski.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Przypominamy także, że we wtorek po porannej Mszy św. odmawiamy nowennę do św. Antoniego, a w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – rano po Mszy św., a wieczorem przed Mszą św. w połączeniu z nabożeństwem majowym.
 4. W sobotę o godz. 9.00 próba scholi, a o godz. 10.00 zbiórka ministrantów.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. dzieci naszej parafii. Ostatnie próby odbędą się we wtorek o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 18.30. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci, a następnie ich rodzin, w piątek o godz. 17.00.
 6. Natomiast za dwa tygodnie, w niedzielę, 19 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza rocznica dla dzieci, które w 2018 roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Spotkanie dla dzieci i okazja do spowiedzi św. w piątek, 17 maja o godz. 17.00.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na prace remontowo-konserwatorskie w naszej Katedrze. Już dziś za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 9. Przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny i rocznice urodzin życzmy wszelkiej pomyślności i w modlitwie prosimy o potrzebne łaski. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!