Ogłoszenia duszpasterskie 4 sierpnia 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. Witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół
  i Parafian. Szczególnie pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów odwiedzających Toruń życząc dobrego i bezpiecznego wypoczynku.
 2. Za wygłoszone dziś Słowo Boże i posługę dziękujemy Księdzu Diakonowi Bartoszowi Kwiatkowskiemu.
 3. Dziś rano po Mszy św. o godz. 6.00 z naszej Katedry na szlak jasnogórski wyruszyli pielgrzymi Diecezji Toruńskiej i Pelplińskiej. Ich trud wspieramy naszą modlitwą. Szczególnym sposobem towarzyszenia pątnikom może być udział w tzw. „minipielgrzymce”. Każdego dnia nawiedza ona inne kościoły Torunia. Dziś, na jej rozpoczęcie, spotkanie w naszej Katedrze o godz. 16.30 i przejście do kościoła św. Jakuba. Plan na poszczególne dni jest wywieszony w gablocie i opublikowany na naszej stronie internetowej.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek święto Przemienienia Pańskiego,
  • w czwartek wspomnienie św. Dominika,
  • w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy,
  • w sobotę święto św. Wawrzyńca.
 5. Ofiary na kolektę zebrane w przyszłą niedzielę tradycyjnie przeznaczone będą na cele gospodarcze naszej parafii.
 6. Dziś w zakrystii i w tygodniu w Biurze Parafialnym można składać intencje Mszy św. Zachęcamy do ofiarowywaniu tej szczególnej modlitwy nie tylko w intencjach zmarłych, ale i o potrzebne łaski dla żyjących.
 7. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 8. W tym tygodniu w naszej świątyni pożegnaliśmy śp. Krystynę Kruszczyńską, l. 63 i śp. Czesława Sobocińskiego, l. 75. Prośmy dla nich o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 9. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!