Ogłoszenia duszpasterskie 4 listopada 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XXXI Niedziela Zwykła. Witamy w naszej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego.
 3. Jutro, w poniedziałek, Msza św. o godz. 18.00 koncelebrowana będzie przez kanoników Kapituły Katedralnej Toruńskiej, którzy jak co roku modlić się będą w intencji zmarłych kanoników tej kapituły. Zapraszamy Parafian do udziału w tej modlitwie.
 4. Do czwartku włącznie pod koniec każdej Mszy św. modlić się będziemy dziesiątką Różańca św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
 5. W zakrystii i Biurze Parafialnym można składać wypominki roczne. Czytamy je zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.50 przed Mszą św. wieczorną, którą sprawować będziemy w intencji polecanych zmarłych. Nową listę przygotujemy na ostatnią sobotę listopada.
 6. Intencje Mszy św. można składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w Biurze Parafialnym.
 7. Diecezjalny duszpasterz nauczycieli zaprasza nauczycieli i pracowników oświaty na Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty oraz uczniów. Zostanie ona odprawiona we wtorek, 6 listopada, o godz. 18.00 w kaplicy Seminarium Duchownego.
 8. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, kolekta gospodarcza. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Pragniemy przypomnieć, że od trzeciej niedzieli listopada do pierwszej niedzieli marca nie będziemy odprawiać w Katedrze Mszy św. o godz. 7.30! Zatem od 18 listopada pierwszą Mszą św. w niedziele i dni świąteczne będzie Eucharystia o godz. 9.00.
 10. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  • w poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie dzieci I-komunijnych,
  • w piątek na godz. 19.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania,
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholki dziecięcej,
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka służby liturgicznej.
 11. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 12. Przekazujemy obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!