Ogłoszenia duszpasterskie 30 grudnia 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Witamy w toruńskiej Katedrze naszych Parafian, Gości i Przyjaciół.
 2. Zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś na godz. 16.00 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd z Księdzem Biskupem i władzami naszego miasta w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Śpiew uświetni i poprowadzi zespół Schola Cathedralis Thoruniensis.
 4. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok i na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 5. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek, w Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,
  • w środę wspomnienie śś. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego.
 6. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2019 roku. Wtorkowa uroczystość zobowiązuje wszystkich wiernych do uczestnictwa we Mszy św. Sprawować je będziemy według porządku niedzielnego.
 7. W czwartek 50-te urodziny obchodzić będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Pamiętajmy o nim w modlitwie wypraszając obfitość Bożych darów w posłudze kościołowi toruńskiemu.
 8. Także w czwartek przypada 13 rocznica śmierci śp. Księdza Prałata Zdzisława Wyrowińskiego. Mszę św. w jego intencji odprawimy o godz. 8.00.
 9. W sobotę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, a o godz. 18.00 Mszę dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II.
 10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne stycznia:
  • w pierwszy czwartek: adoracja z modlitwą o powołania kapłańskie o godz. 17.00,
  • w pierwszy piątek: adoracja od godz. 17.00; Koronka o godz. 17.30,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30,
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
 11. W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 11.00 na rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę dla oznaczenia naszych mieszkań.
 12. Ten dzień to także Misyjny Dzień Dzieci. W modlitwie będziemy pamiętać o misjach i misjonarzach. Kolektę przeznaczymy także na cele misyjne.
 13. Od środy, 2 stycznia, rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Niech obecność kapłana w Waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w Waszych intencjach. Prosimy o przygotowanie krzyża, świec i wody święconej. Kolędujemy w soboty i niedziele w godz. 15.00 – 20.30, a od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 21.00. Ofiary zebrane podczas kolęd przeznaczamy na dalsze prace remontowe w piwnicy plebani. Cały plan kolęd zamieszczony jest gablocie, na stronie internetowej i w naszych „Wiadomościach Kościelnych”, a w tym tygodniu przedstawia się następująco:
  • w środę, 2 stycznia – Bydgoska 33, 39, 43 oraz Stroma,
  • w czwartek, 3 stycznia – Ks. Kujota,
  • w piątek, 4 stycznia – Ks. J. Popiełuszki, Rybaki 3-45 (strona nieparzysta),
  • w sobotę, 5 stycznia – Matejki 3-9, Rybaki 28-38 (strona parzysta),
  • w niedzielę, 6 stycznia – Chełmińska, Fosa Staromiejska, Franciszkańska, Panny Marii, Żeglarska.
 14. Przypominamy, że na czas kolęd i ferii zimowych zawieszamy katechezy dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentów.
 15. Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia i duszpasterz nauczycieli naszej diecezji zapraszają nauczycieli i pracowników oświaty na świąteczne spotkanie i kolędowanie, które odbędzie się w czwartek, 3 stycznia o godz. 17.30 w Centrum Dialogu obok Seminarium Duchownego. Chętnych zapraszamy wcześniej na Mszę św. o godz. 17.00 w kaplicy seminaryjnej.
 16. W tym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy śp. Jana Sobiechowskiego, l. 89. Prośmy dla niego o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 17. Już dziś życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności oraz spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam błogosławi i udziela swej mocy w nowym 2019 roku. Szczęść Boże.