Ogłoszenia duszpasterskie 3 marca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś VIII Niedziela Zwykła. Witamy w Katedrze Parafian, Gości i Przyjaciół dziękując za wspólne przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. W ramach przygotowania do Wielkiego Postu zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu. Początek adoracji dziś po Mszy św. o godz. 12.30, zakończenie przed Mszą św. o godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza,
  • w środę – Popielec.
 4. Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. w Katedrze o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla.
 5. Przypominamy, że w Środę Popielcową wiernych między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i młodsze (od 14 roku życia) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych).
 6. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych po Mszy Św. wieczornej, ok. godz. 18.30,
  • Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00,
  • za udział w nabożeństwach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.
 7. W najbliższy, I czwartek miesiąca, o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej. W godzinie adoracji będzie także możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 8. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • w poniedziałek na godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św.,
  • w czwartek po Mszy św. wieczornej Liturgiczną Służbę Ołtarza,
  • w sobotę na godz. 9.00 scholę,
  • w sobotę na godz. 19.00 kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie także dorosłych (tylko z naszej parafii!), którzy z różnych przyczyn wcześniej nie przyjęli tego sakramentu.
 9. W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 9.00 z udzieleniem posług lektoratu i akolitatu klerykom naszego seminarium przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Józef Szamocki.
 10. Ofiary przyszłej niedzieli zostaną przeznaczone na cele gospodarcze. Ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Już dziś zapraszamy na koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II zatytułowany „Veryovka – Dusza Ukrainy śpiewa dla Boga i mieszkańców Torunia” w wykonaniu Narodowego Chóru Ukrainy. Odbędzie się on w naszej Katedrze w piątek, 15 marca, o godz. 20.00. Koncert ten swoim patronatem objął Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
 12. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 13. Przed kościołem członkowie naszej Rady Parafialnej rozprowadzają tzw. Zdrapkę Wielkopostną. To 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Organizatorem akcji społecznej jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce, działająca także w naszym mieście. Główne biuro tej już sięgającej poza granice naszego kraju akcji mieści się na terenie naszej parafii. Koszt druku jednego formularza zdrapki wynosi ok. 3 zł. Ofiary zebrane do puszek pokryją te koszty, a wszystkie datki dodatkowe przekażemy grupie charytatywnej naszej parafii na pomoc potrzebującym.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Teresę Marcinkowską, l. 69.Wypraszajmy dla niej radość nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 15. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!