Ogłoszenia duszpasterskie 3 listopada 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XXXI Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy Gości, Przyjaciół i Parafian. 
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza,
  • w sobotę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.    
 3. Jutro, w poniedziałek, Msza św. o godz. 18.00 koncelebrowana będzie przez kanoników Kapituły Katedralnej Toruńskiej, którzy jak co roku modlić się będą w intencji zmarłych kanoników tej kapituły. Zapraszamy Parafian do udziału w tej modlitwie.
 4. Od jutra do piątku pod koniec każdej Mszy św. modlić się będziemy dziesiątką Różańca za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Można je składać dziś w zakrystii.
 5. Zachęcamy również do ofiarowywania modlitwy za zmarłych w tzw. wypominkach rocznych, które czytamy zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.50 przed Mszą św. wieczorną, którą przez kolejnych 12 miesięcy sprawować będziemy w intencji tych zmarłych. Nową listę przygotujemy na ostatnią sobotę listopada.
 6. W piątek o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 8. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego Schola Cathedralis Thoruniensis,
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi, a o godz. 10.00 próba śpiewów dla dzieci I-komunijnych.
 9. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, tradycyjne kolekta gospodarcza, natomiast za dwa tygodnie kolekta na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom parafii i seminarium już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Pragniemy przypomnieć, że od trzeciej niedzieli listopada nie będziemy odprawiać w Katedrze Mszy św. o godz. 7.30! Zatem od 17 listopada pierwszą Mszą św. w niedziele i dni świąteczne będzie Eucharystia o godz. 9.00.
 11. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!