Ogłoszenia duszpasterskie 3 grudnia 2017

Posted by: KsSzymon
 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Witamy i pozdrawiamy Parafian, Przyjaciół i Gości w Bazylice Katedralnej.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
 3. W najbliższych dniach czekają nas uroczystości związane z wprowadzeniem w biskupią posługę w naszej diecezji Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Zapraszamy zatem:
  • W piątek do Katedry na godz. 17.00. Po uroczystych Nieszporach nastąpi kanoniczne objęcie diecezji (z tej racji nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia!).
  • W sobotę do kościoła OO. Jezuitów na godz. 18.00. Młodzież oraz ruchy i stowarzyszenia zapraszają na czuwanie modlitewne w intencji naszej diecezji i Księdza Biskupa Wiesława, który tego dnia obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy o naszym nowym Pasterzu także w swoich prywatnych modlitwach. W spotkaniu tym uczestniczą kandydaci do Bierzmowania i młodzież naszej parafii (zamiast spotkania formacyjnego w piątek).
  • W niedzielę na godz. 12.00 na uroczysty ingres do naszej Katedry. Będą w nim uczestniczyć: Nuncjusz Apostolski w Polsce, Ksiądz Arcybiskup Salvatore Pennacchio, polski episkopat, kapłani i osoby zakonne. Ksiądz Biskup Wiesław w sposób szczególny serdecznie zaprasza wiernych świeckich!
  • W przyszłą niedzielę zatem nie będzie Mszy św. parafialnych o godz. 11.00 i 12.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w ingresie zapraszamy zatem na Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w czwartek wspomnienie św. Ambrożego,
  • w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy!
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca grudnia. Zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najśw. Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne prowadzoną przez kleryków naszego seminarium.  
 1. W tym tygodniu do Piwnicy pod śś. Janami zapraszamy na następujące spotkania:
  • w poniedziałek na godz. 17.00 dzieci pierwszokomunijne,
  • w poniedziałek na godz. 19.00 dorosłych chcących rozpocząć przygotowania
   do Sakramentu Bierzmowania,
  • w sobotę na godz. 9.00 próba scholi parafialnej,
  • w sobotę nie będzie zbiórki ministrantów!
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Rejonowego Koła Pszczelarzy oraz ich rodzin.
 3. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, kolekta gospodarcza. Wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek przed kościołem zostanie przeznaczona na ten cel.
 5. Natomiast planowane na przyszłą niedzielę poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym z racji ingresu przekładamy na niedzielę, 17 grudnia. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców tych dzieci.
 6. Intencje Mszy św. na ten tydzień można składać dziś w zakrystii, a w tygodniu w Biurze Parafialnym.
 7. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” z Bydgoszczy zaprasza na rekolekcje adwentowe pod hasłem „Gdy czekanie na dziecko boli…” dla małżeństw starających się o potomstwo. Rekolekcje odbędą się w Przysieku k. Torunia w dniach 9-10 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie: www.gdyczekanieboli.pl. 
 8. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii.
 9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!