Ogłoszenia duszpasterskie 29 września 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. Witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian. Kościół obchodzi dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej okazji Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Senior Andrzej Suski.  
 2. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła, które przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących naszej parafii.Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima,
  • we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  • w środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
  • w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  • w sobotę uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej. Wieczornej Mszy św. z tej okazji przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Józef Szamocki.   
 4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, w którym chętniej do rąk bierzemy różańce, by na modlitwie wypraszać wstawiennictwa Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy z dorosłymi i młodzieżą codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. W piątki w różańcu obowiązkowo uczestniczą dzieci pierwszokomunijne.  
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom poświęcimy różańce.
 2. Tegoroczny październik, na prośbę Papieża Franciszka, przeżywany jest w Kościele jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Papież prosi, by Kościół podjął refleksję nad swoim wymiarem misyjnym, bez którego nie ma rozwoju Kościoła i wstrzymany jest nakaz Jezusa Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. Prosi również o modlitwę za kraje misyjne, posługujących na misjach i powołania misyjne. Z tej racji 1 października o godz. 18.00 w Muzeum Diecezjalnym zostanie otwarta wystawa poświęcona tematyce misyjnej.
 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne października:
  • w pierwszy czwartek: adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołanie kapłańskie i różańcem ok. godz. 17.15 po nabożeństwie dla dzieci,
  • w pierwszy piątek: adoracja od godz. 17.15, a Różaniec o godz. 17.30,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.00,
  • w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji naszych ofiarodawców i ich rodzin,
  • o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes z procesją różańcową dookoła kościoła. Podziękowania i prośby do Matki Bożej składać można do stągwi stojącej przed figurą. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa,  
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
 2. W piątek przypada 33-cia rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Seniora Andrzeja Suskiego oraz 65-ta rocznica urodzin Księdza Biskupa Józefa Szamockiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach!
 3. W sobotę o godz. 9.00 w Piwnicy pod śś. Janami próba scholi.  
 4. Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, iż 15 października o godz. 9.00 w kościele p.w. Błogosławionej Marii Karłowskiej w Toruniu przy ul. Konstytucji 3 Maja 52 (III Rubinkowo) zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa związana z pogrzebem dzieci utraconych. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 stycznia do 30 czerwca 2019 r.
 5. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 6. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej śp. Klarę Buczek, l. 95. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 7. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!