Ogłoszenia duszpasterskie 28 października 2018

Posted by: KsSzymon
 1. Świętując XXX Niedzielę Zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary składane do puszek przeznaczone na pomoc dla potrzebujących naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek od godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy do środy; dzieci zapraszamy na godz. 17.00, a dorosłych i młodzież na godz. 17.30.
 4. Czwartkowa uroczystość Wszystkich Świętych to święto tych, którzy należą do Chrystusa i przebywają już z Nim w Domu Ojca. Tego dnia Msze św. w Katedrze odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30! Natomiast o godz. 14.00 odprawione zostanie nabożeństwo i Msza św. za zmarłych na cmentarzu św. Jerzego. Przypominamy, że w tę uroczystość zachęceni jesteśmy nie tylko do odwiedzania grobów swoich bliskich, ale zobowiązani także do uczestnictwa we Mszy św.!
 5. Piątkowe wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to dzień tych, którzy należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze św. tego dnia odprawimy o godz. 8.00 i 18.00.
 6. W czwartek po południu i przez cały piątek w każdym kościele i kaplicy można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oprócz tego w dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza (choćby w sposób duchowy) i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne listopada:
  • w pierwszy czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych, 
  • w pierwszy piątek: adoracja od godz. 17.00, a Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30,
  • okazja do spowiedzi św. w piątek ok. godz. 17.00,
  • w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców i ich rodzin. Podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa przy ołtarzu św. Jana Pawła II dziękować będziemy za dar Jego życia i pontyfikatu,
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
 8. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania w ich intencji Mszy św. oraz modlitwy wypominkowej. Intencje i wypominki można składać dziś w zakrystii, a w ciągu tygodnia w godzinach pracy Biura Parafialnego.
 9. Wypominki jednorazowe odczytywać będziemy od 3 do 8 listopada (poza niedzielą) pod koniec każdej Mszy św., natomiast wypominki roczne czytamy zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.50 przed Mszą św. wieczorną, którą przez kolejnych 12 miesięcy sprawować będziemy w intencji tych zmarłych. Nową listę przygotujemy na ostatnią sobotę listopada.
 10. W tym tygodniu zapraszamy na następujące spotkania:
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholki dziecięcej,
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka służby liturgicznej.
 11. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 12. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!