Ogłoszenia duszpasterskie 28 lipca 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W toruńskiej Bazylice Katedralnej witamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie Eucharystii w XVII Niedzielę Zwykłą.
 2. Za wygłoszone dziś Słowo Boże i posługę dziękujemy Księdzu Diakonowi Janowi Melzackiemu.
 3. Od 18 lipca w Toruniu gości około 1000 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ubiegłą niedzielę mogliśmy spotkać się z nimi podczas Mszy świętych. Dziś pragniemy ponowić zaproszenie organizatorów obozu na koncert zespołu „Tylko Ty”, który tworzą stypendyści i absolwenci programu stypendialnego. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 19.30 na Scenie Letniej na wiślanej barce przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Marty,
  • w środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli,
  • w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne sierpnia:
  • w pierwszy czwartek i piątek adoracja o godz. 17.00,
  • okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 17.30,
  • w sobotę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, natomiast Mszę św. wieczorną jako dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II. Po Mszy św. przy ołtarzu dedykowanym Ojcu Św. dziesiątka Różańca i Apel Jasnogórski,
  • chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy dopiero we wrześniu.
 6. W czwartek po południu i przez cały piątek ci, którzy nawiedzą kościół parafialny mogą uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Warunki to: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjęcie sakramentalnej spowiedzi i Komunii Świętej wraz z modlitwą w intencjach Papieża; ponadto wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 7. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 6.00 w naszej Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla rozpocznie się 41-wsza Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W parafii św. Antoniego od czwartku w godz. 16.00–19.00 można zapisywać się do tzw. Grupy Białej, z którą będzie pielgrzymował Ksiądz Andrzej.
 8. Równocześnie ci, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymkowy szlak mogą wziąć udział w tzw. „minipielgrzymce”. W niedzielę, na jej rozpoczęcie, spotkanie w naszej Katedrze o godz. 16.30 i przejście do kościoła św. Jakuba. Plan na poszczególne dni jest wywieszony w gablocie i opublikowany na naszej stronie internetowej.
 9. W miesiącu sierpniu jest jeszcze bardzo wiele wolnych intencji Mszy św. Można je składać dziś po Mszach św. lub w tygodniu w Biurze Parafialnym.
 10. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 11. Wczoraj w naszej świątyni odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Pietruszki, l. 71. Prośmy dla niej o łaskę nieba. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 12. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości i modlitwie. Urlopowiczom życzymy pięknego pobytu w naszym mieście i dobrego wypoczynku. Szczęść Boże!