Ogłoszenia duszpasterskie 28 kwietnia 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła – przeznaczone są one na cele dobroczynne diecezji i tradycyjnie jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca dla najbardziej potrzebujących naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek od godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek przeniesioną z 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski,
  • w środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika,
  • w czwartek wspomnienie św. Atanazego,
  • w piątek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski,
  • w sobotę wspomnienie św. Floriana.
 4. W poniedziałek przypada 40-sta rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Józefa Szamockiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. W środę rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30.
 6. W czwartek, w Dniu Polonii i Dniu Flagi, prosić będziemy o duchowy i materialny ład w naszej Ojczyźnie.
 7. W piątkową uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zachęcamy do udziału w Eucharystii. Msze św. w Bazylice Katedralnej sprawować będziemy o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 12.00 na Rynku Staromiejskim Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post. Nieczynne będzie Biuro Parafialne.
 1. Sobotnie wspomnienie św. Floriana to patronalny dzień strażaków. Z tej okazji w naszej Katedrze zostanie odprawiona Msza św. dla tej grupy zawodowej. Przewodniczył jej będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Początek o godz. 12.00.
 2. W sobotę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, natomiast Mszę św. wieczorną jako dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II.  Po Mszy św. przy ołtarzu dedykowanym Ojcu Św. dziesiątka Różańca i Apel Jasnogórski.
 3. W sobotę na godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni na koncert w ramach 26. Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica. Wykonawcą będzie Vidas Pinkevicus, organista kościoła uniwersyteckiego św. Jana w Wilnie. Wstęp na koncert jest wolny.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne maja:
  • w pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00,
  • pierwszy piątek znosi uroczystość maryjna; zapraszamy jednak na adorację i spowiedź św. od godz. 17.00,
  • chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.
 5. Pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 16.30. Obecność dzieci jest obowiązkowa!
 6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”, który nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Daniela Tomczyka, l. 61 i śp. Ewę Malicką, l. 88. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 8. Pamiętamy w modlitwie w tym tygodniu o obchodzących urodziny, imieniny i inne rocznice składając im serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!