Ogłoszenia duszpasterskie 27 stycznia 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W III Niedzielę Zwykłą witamy w Bazylice Katedralnej Parafian, Gości i Przyjaciół.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Paczki wydawać będziemy we wtorek od godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. Konferencja Episkopatu Polski zachęca, aby włączyć się w akcję Płomień Pamięci, stanowiącą część obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Jej twórcy proszą o zapalenie świecy w oknie dziś o godz. 18.00. Inicjatywa kierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli, ma na celu z jednej strony uczczenie ofiar holokaustu, z drugiej zaś zwrócenie uwagi na postawę szacunku wobec każdego człowieka, miłości bliźniego, a także poważania należnego ludzkiemu życiu.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu,
  • w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko,
  • w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Prosimy zatem o przyniesienie ze sobą gromnic.
   2 lutego Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Diecezjalne obchody tego dnia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach o godz. 10.00.
 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne lutego:
  • w pierwszy piątek: adoracja od godz. 17.00; Koronka o godz. 17.30,
  • w pierwszą sobotę Godzinki ku czci NMP o godz. 7.40,
  • okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00,
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00.
 2. W sobotę o godz. 8.00 odprawiamy Mszę św. w intencji ofiarodawców i ich rodzin, natomiast Mszę św. wieczorną jako dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II. Po Mszy św. przy ołtarzu dedykowanym Ojcu Św. dziesiątka Różańca i Apel Jasnogórski.
 3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. pobłogosławimy świece.
 4. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • w poniedziałek na godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św.,
  • w czwartek na godz. 14.30 Klub Seniora,
  • w piątek po Mszy św. wieczornej Liturgiczną Służbę Ołtarza,
  • w sobotę na godz. 9.00 scholę.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji, także na Msze św. poranne w tym tygodniu. Można je składać dziś po Mszach w zakrystii, a w tygodniu w biurze parafialnym.
 6. Tygodnik „Niedziela” nabyć można przed kościołem i w zakrystii.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej świątyni śp. Danutę Kosidowską.Wypraszajmy dla niej radość nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 8. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!