Ogłoszenia duszpasterskie 27 października 2019

Posted by: KsSzymon
 1. W XXX Niedzielę Zwykłą witamy i serdecznie pozdrawiamy Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za przeżycie niedzielnej Eucharystii.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przeznaczone na pomoc dla potrzebujących naszej parafii. Wydawanie paczek odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. Do czwartku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa dla dzieci odprawiamy o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30.
 4. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,
  • w piątek uroczystość Wszystkich Świętych,
  • w sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 5. Piątkowa uroczystość Wszystkich Świętych to święto tych, którzy należą do Chrystusa i przebywają już z Nim w Domu Ojca. Tego dnia Msze św. w Katedrze odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30! Natomiast o godz. 14.00 odprawione zostanie nabożeństwo i Msza św. za zmarłych na cmentarzu św. Jerzego. Przypominamy, że w tę uroczystość zachęceni jesteśmy nie tylko do odwiedzania grobów bliskich, ale zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.!
 6. Sobotnie wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to dzień tych, którzy należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze św. tego dnia odprawimy o godz. 8.00 i 18.00.
 7. W piątek po południu i przez całą sobotę w każdym kościele i kaplicy można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Oprócz tego w dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza (choćby w sposób duchowy) i odmówienie tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych.
 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne listopada:
  • w pierwszy piątek przypada uroczystość Wszystkich Świętych – nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu i godzinnej spowiedzi św.,
  • na adorację i spowiedź zapraszamy w przeddzień od godz. 17.15,
  • w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich ofiarodawców i ich rodzin,
  • o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes. Podziękowania i prośby do Matki Bożej składać można do stągwi stojącej przed figurą. Zostaną one odczytane podczas nabożeństwa. Po Mszy św. procesja różańcowa dookoła Katedry.
  • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w kolejną sobotę, 9 listopada.
 2. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do ofiarowania w ich intencji Mszy św. oraz modlitwy wypominkowej. Intencje i wypominki można składać dziś w zakrystii, a w ciągu tygodnia w godzinach pracy Biura Parafialnego.
 3. Wypominki jednorazowe odczytywać będziemy od 4 do 8 listopada pod koniec każdej Mszy św., natomiast wypominki roczne czytamy zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o godz. 17.50 przed Mszą św. wieczorną, którą przez kolejnych 12 miesięcy sprawować będziemy w intencji tych zmarłych. Nową listę przygotujemy na ostatnią sobotę listopada.
 4. W tym tygodniu zapraszamy do Piwnicy pod śś. Janami na następujące spotkania:
  • we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego Schola Cathedralis Thoruniensis,
  • w czwartek o godz. 14.30 Klub Seniora,
  • w sobotę o godz. 9.00 próba scholi,
  • w sobotę o godz. 17.00 próba zespołu młodzieżowego.
 5. Tygodnik „Niedziela” można nabyć przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy do lektury!
 6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz obfitości łask w rozpoczynającym się tygodniu. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Szczęść Boże!