Ogłoszenia duszpasterskie 26 maja 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Witamy w toruńskiej Bazylice Katedralnej naszych Gości, Przyjaciół i Parafian dziękując za wspólne przeżycie liturgii VI Niedzieli Wielkanocnej.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła. Przeznaczamy je na pomoc najbardziej potrzebującym naszej parafii. Wydawanie paczek we wtorek od godz. 17.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 3. Dziś na godz. 19.00 zapraszamy na kolejny z koncertów w ramach Świętojańskiego Festiwalu Organowego. Wykonawcą będzie Mateusz Rzewuski z Warszawy. Wstęp na koncert jest wolny.
 4. Do piątku o godz. 17.30 odprawiać będziemy nabożeństwa majowe.
 5. Jutro przypada 35-ta rocznica święceń kapłańskich Księdza Prałata Marka Rumińskiego. Natomiast w środę 25-tą rocznicę święceń kapłańskich będzie świętował Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel. Już dziś zapraszamy na uroczyste jej obchody, które będą miały miejsce w sobotę, 8 czerwca, w naszej Katedrze. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie, Księdzu Proboszczu i całym duchowieństwie.
 6. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
  • w piątek święto Nawiedzenia NMP,
  • w sobotę wspomnienie św. Justyna,
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W piątek od godz. 9.00 Ksiądz Andrzej odwiedzi chorych i starszych Parafian w ich domach z posługą sakramentalną.
 8. W sobotę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla dobroczyńców naszej Katedry oraz dla ich Rodzin.
 9. Księża Michalici zapraszają dzieci i ich rodziców na obchody Dnia Dziecka. Impreza organizowana jest w sobotę, 1 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 w kościele na Rybakach, a następnie do godz. 15.00 trwać będzie wspólna zabawa w Parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 10. Zaproszenie Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. 
 11. Z racji tych obchodów nie będzie Mszy św. o godz. 18.00! Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy w sobotę na godz. 16.30.
 12. W tym tygodniu do Piwnicy pod śś. Janami zapraszamy na następujące spotkania:
  • w czwartej o godz. 14.30 Klub Seniora,
  • w sobotę o godz. 9.00 scholę,
  • w sobotę o godz. 10.00 służbę liturgiczną.
 13. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 14. Pożegnaliśmy w tym tygodniu w naszej wspólnocie śp. Zofię Cech, l. 91. Prośmy dla niej o łaskę nieba. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 15. Wszystkim naszym drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. W sposób szczególny pragniemy pamiętać dziś o wszystkich mamach w dniu ich święta oraz o dzieciach, które świętować będą w sobotę. Szczęść Boże!