Ogłoszenia duszpasterskie 25 sierpnia 2019

Posted by: KsSzymon
 1. Świętując XXI Niedzielę Zwykłą witamy w toruńskiej Katedrze Gości, Przyjaciół i Parafian.
 2. Za wygłoszone dziś Słowo Boże i posługę dziękujemy Księdzu Diakonowi Witoldowi Ziętarskiemu.
 3. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej,
  • we wtorek wspomnienie św. Moniki,
  • w środę wspomnienie św. Augustyna,
  • w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, współpatrona naszej świątyni i parafii.
 4. Jutro w dniu uroczystości Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Pod koniec Eucharystii tradycyjnie odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 5. W sobotę o godz. 17.50 czytać będziemy nazwiska zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w ich intencji.
 6. W przyszłą niedzielę, 1 września, nasza Ojczyzna wspominać będzie 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej racji o godz. 9.00 pod pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej przy ul. Uniwersyteckiej w okolicy Dworca Autobusowego będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Śmigla. Także w naszej świątyni podczas każdej Eucharystii modlić się będziemy w intencji ofiar wojny, prosząc, by ofiara ich życia przynosiła błogosławione owoce i pokój w życiu naszego narodu i całego świata.
 7. Także w przyszłą niedzielę, w przededniu oficjalnego rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego i katechetycznego, podczas Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla uczniów szkół podstawowych (do klas szóstych). Dzieciom rozpoczynającym naukę poświęcimy przyniesione plecaki i inne przybory szkolne.
  O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. na nowy rok szkolny dla naszej młodzieży (uczniów klas siódmych i ósmych SP oraz szkół zawodowych, techników i liceów) modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na zebranie, które odbędzie się we wtorek, 3 września o godz. 19.00 w Piwnicy pod śś. Janami.
 9. Nasza parafia przygotowuje się do przeżycia misji parafialnych, które od 15 do 22 września poprowadzą dla nas Księża Misjonarze. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Ojców i naszej parafii, już dziś zapraszając do owocnego w nich uczestnictwa.
 10. Tygodnik „Niedziela” do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
 11. Wypoczywającym w Toruniu życzymy dobrego pobytu w naszym mieście i bezpiecznego powrotu do domu. Świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy serdeczne życzenia. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!